Лізинг vs купівля

Лізинг vs купівля

Договір купівлі-продажу або оренди будь-якого майна є одним з найбільш зрозумілих і доступних видів правових інструментів. Лізинг, у свою чергу, об'єднує в собі всі переваги цих двох різновидів договорів. Говорячи простою мовою, лізингом називається такий тип договору оренди, при якому поступовий внесок платежів здійснюється з метою подальшого викупу майна. Спочатку клієнт вносить готівкою певну частину від загальної вартості об'єкта лізингу, а потім фіксованими платежами доплачує решту суми. Як правило, термін виплати становить кілька років. Націнка, встановлювана на вартість, є прибутками лізингової компанії. Відсотки, які стягуються з клієнта, аналогічні банківськими ставками. Після того як термін договору підійде до кінця, споживач купує майно у власність за залишковою символічною ціною.

Лізинг має низку переваг:

1. Економічна доцільність

Як правило, прибічники купівлі за власні кошти використовують один-єдиний аргумент як доказ власної правоти : "Лізинг значно дорожчий за купівлю, дуже великий коефіцієнтдорожчання". При цьому для порівняння зазвичай використовують вартість предмета лізингу.
У цьому порівнянні не враховуються ті витрати, які понесе клієнт у будь-якому випадку навіть купуючи за власні кошти, хоча в розрахунок лізингових платежів  вони включаються. Наприклад, якщо предметом лізингу виступає автомобіль, то до цих витрат відносяться: реєстрація автомобіля, транспортний збір, Пенсійний Фонд (3-5%), докомплектация (протиугінна сигналізація, зимові шини і так далі), щорічне страхування КАСКО і автоцивілка.
Крім того, клієнт ніколи не враховує можливість додаткового доходу, який він міг би отримати, використовуючи не витрачені при лізингу кошти як банківський депозит або обігові кошти для розвитку бізнесу.

Висновок: При правильному економічному розрахунку коефіцієнт дорожчання лізингу в порівнянні з купівлею за власні кошти дуже незначний, а іноді при використанні спеціальних лізингових програм сумарні лізингові платежі можуть бути навіть менше ніж сумарні витрати на купівлю за власні кошти.

2. Переваги при оподаткуванні

Цей пункт стосується підприємств  та  фізичних осіб (СПД).

При купівлі за схемою фінансового лізингу клієнт дістає можливість повернення суми ПДВ від повної вартості предмета лізингу незалежно від розміру авансового платежу (в деяких випадках він може бути 0%). Ця обставина може значно поліпшити ситуацію з грошовим потоком клієнта.

Усі лізингові платежі відносяться на валові витрати і відповідно зменшують оподатковуваний прибуток.

Висновок: Лізинг відповідно до чинного законодавства надає додаткові податкові переваги в порівнянні з купівлею за власні кошти.

3. Комфортне обслуговування і додаткові послуги

Лізингова компанія бере на себе значну частину функцій, які при звичайній купівлі повинен виконувати клієнт, витрачаючи свій час, гроші, а іноді й нерви. До таких функцій відносяться: реєстрація та  оплата усіх необхідних податків і послуг в МРЕВ, доукомплектація предмета лізингу, страхування та врегулювання страхових випадків, технічний асистанс, сервісне обслуговування, паливні карти, послуги GPS і так далі.

Висновок: Фахівці лізингової компанії економлять час і ресурси клієнта, професійно виконуючи частину функцій замість нього і забезпечуючи його комфорт.

4. Безкоштовне кредитування

При розрахунку лізингових платежів частина витрат, яку при купівлі клієнт повинен платити самостійно і відразу, розбивається на увесь термін лізингу рівними частинами без нарахування відсотків. До таких витрат, як правило, відносяться реєстрація в МРЕВ і Пенсійний фонд, страхування КАСКО і автоцивілка, планове регламентне ТО на погоджений пробіг та ін.

Висновок: При лізингу є додаткові можливості оптимізувати календар своїх витрат.

Запрошуємо до співпраці