Лізинг vs кредит

Існує два головних способи отримання фінансів в позику: оформлення кредиту і придбання товарів у лізинг. Для того щоб вибрати спосіб фінансування, який підходив би саме вам, потрібно проаналізувати особливості, плюси і мінуси цих видів фінансування.
Незважаючи на те, що при отриманні кредиту в нетривалий користування можуть надаватися як гроші (фінансова форма кредитування), так і товари (товарна форма кредитування), в сьогоднішній економічній лексиці при вживанні виразу «кредит, кредитування» мається на увазі саме надання грошових коштів банком позичальникові в нетривалий користування. При наданні майна в довгострокову оренду лізингова організація набуває майно, яке потрібно клієнтові і надає його в довгострокову оренду на умовах угоди лізингу.
Головна відмінність лізингу від кредиту полягає в тому, що в процесі кредитування банк надає позичальникові виключно грошові кошти, а при лізингу - певні товари або обладнання без зобов'язання одноразової виплати великої суми грошей. Клієнт отримує необхідні товари, обладнання, техніку або транспортний засіб відразу ж після оформлення угоди, що укладається з лізинговою організацією. Розглянемо інші відмінності даних видів фінансових процедур.

Лізинг має низку переваг:

1. Економічна доцільність

У багатьох клієнтів існує стереотип, що лізингова ставка завжди більше банківської кредитної ставки, тому лізинг завжди виходить дорожче.

Насправді і банки, і лізингові компанії фінансують своїх клієнтів на однакових умовах (гроші – це теж товар, що має свою ринкову вартість). Лізингові компанії, які залучають для фінансування своїх операцій банківські кредити, виступають для банків у ролі оптових покупців (лізингові компанії відкривають кредитні лінії на десятки, а іноді й на сотні мільйонів гривень), тому й фінансування вони отримують з великим дисконтом у порівнянні зі звичайними ринковими ставками. Завдяки цьому дисконту лізингові компанії здійснюють операції на тих самих ринкових умовах, що і банки, а в деяких випадках ці умови можуть бути навіть вигіднішими.

Висновок: Ставки лізингу, як правило, дорівнюють банківським кредитним ставкам, а іноді можуть бути навіть вигіднішими.

2. Прозорість розрахунку

Іноді, щоб зрозуміти, скільки ж дійсно буде коштувати кредит, доводиться гаяти багато часу на збір додаткової інформації та її аналіз. Банки досить часто використовують різні маркетингові ходи для зниження основної кредитної ставки за рахунок введення додаткових платежів щоб заохочувати клієнтів. Це різноманітні одноразові та щомісячні комісії, страхування КАСКО і ОСЦПВ в акредитованих страхових компаніях впродовж усього терміну кредитування, для фізичних осіб - додаткове страхування життя і так далі.

Лізингові компанії дають свою інформацію в доступній і прозорій формі: сума авансового платежу і сума щомісячного лізингового платежу. Ніяких додаткових витрат більше не потрібно.

Висновок: Лізинговий розрахунок зрозуміліший і прозоріший для клієнта ніж розрахунок банківського кредиту.

3. Можливість фінансування у валюті

На сьогодні тільки лізингові компанії мають можливість фінансувати лізингові угоди у валюті з відповідними процентними ставками. Банки не мають права видавати кредити в іноземній валюті фізичним особам (тільки у національній), відносно юридичних осіб існує така кількість обмежень, яка робить отримання кредиту у валюті також практично неможливим.

Існуюча зараз різниця між кредитними ставками у валюті і гривні (близько 10-12%% річних) робить лізинг економічно привабливішим в порівнянні з банківським кредитуванням, особливо на короткі терміни від 12 до 24 місяців.

Висновок: Лізинг надає додаткові можливості по фінансуванню, які не може надати банківське кредитування.

4. Швидкість ухвалення рішення про фінансування, вимоги до клієнта

Лізингові компанії внаслідок того, що право власності на предмет лізингу не передається, висувають менш жорсткі вимоги до клієнта по підтвердженню його платоспроможності в порівнянні з банківськими установами. Як правило, це коротший і простіший перелік документів, який необхідно надати для ухвалення рішення про фінансування, і більш стислий термін ухвалення рішення (від 1-го до 5-ти днів), тоді як у банках цей термін значно більший (для юридичних осіб він може бути більше місяця).

Висновок: Лізингові компанії набагато швидше приймають рішення, що значно економить час та матеріальні затрати клієнта.

5. Гнучкість і клієнтоорієнтованість

Лізингові компанії в силу своїх структурних особливостей є гнучкішими і більше клієнтоорієнтованими в ухваленні рішень, які відрізняються від стандартних програм і встановлених процедур, якщо їх порівнювати з банками.

Вірогідність узгодити спеціальні лізингові умови під потребу конкретного клієнта (наприклад, зробити передплату 18,5% при діючих мінімальних 20%) значно вище ніж вірогідність внести такі зміни у банківську кредитну програму для одного клієнта.

Висновок: Працюючи з лізинговими компаніями клієнт має більше можливостей отримати умови фінансування, які максимально наближені до його потреб і бажань.

6. Комфортне обслуговування і додаткові послуги

Лізингова компанія бере на себе значну частину функцій, які при банківському кредитуванні повинен виконувати клієнт, витрачаючи свій час, гроші, а іноді і нерви. До таких функцій відносяться: реєстрація та оплата усіх необхідних податків і послуг в МРЭО, доукомплектация предмета лізингу, страхування і врегулювання страхових випадків, технічний асистанс , сервісне обслуговування, паливні карти, послуги GPS і так далі.

Висновок: Фахівці лізингової компанії економлять час і ресурси клієнта, завдяки тому, що професійно виконують частину функцій замість нього та забезпечують комфорт.

7. Безкоштовне кредитування

При розрахунку лізингових платежів частина витрат, які при купівлі клієнт повинен платити самостійно і відразу, розбивається на весь термін лізингу рівними частинами без нарахування відсотків. До таких витрат, як правило, відносяться реєстрація в МРЕВ і Пенсійний фонд, страхування КАСКО і ОСАГО, планове регламентне ТО на погоджений пробіг та ін.

Висновок: за умови здійснення лізингу є додаткові можливості оптимізувати календар своїх витрат і мінімалізувати рух коштів.

Запрошуємо до співпраці