Переваги лізингу

Переваги лізингу

Лізинг - це послуга, яка об'єднує умови кредитного договору та оренди майна на тривалий термін. Говорячи простою мовою, це оренда об'єктів майна з викупом по закінченню терміну оренди.
Головна відмінність лізингу від будь-якого іншого кредитного договору, це наявність власності у покупця. У випадку з лізингом право власності на придбаний об'єкт перейде лише після закриття всіх платежів за лізинговим договором. При кредитуванні об'єкт покупки відразу ж переходить у власність покупця. Проаналізуємо більш детально, в чому плюси і мінуси лізингу.

Плюси лізингових договорів.

1. Зниження податкових витрат підприємства.

Лізинг примітний тим, що він має на увазі оптимізацію податкових витрат організації. За допомогою лізингу підприємство звільняє себе на час дії лізингового договору від обов'язку сплачувати податок на майно. Це за нього буде робити підприємство-лізингодавець, тому що куплений в лізинг товар до сплати всіх лізингових платежів знаходиться у власності лізингодавця. До моменту переходу прав власності лізингоодержувачу він вже нараховує амортизацію на орендоване майно, і після переходу права власності майно вже числиться на балансі як зношене.
Також можливе відшкодувати частину ПДВ (при відповідності вимогам законодавства деяких умов лізингу відшкодовується ПДВ з тієї частини суми за лізинговим договором, яка перевищує вартість майна.

2. Легкість розірвання лізингового договору.

Процедура розірвання лізингових договорів простіше, ніж кредитних. Якщо підприємство вирішило не використовувати більш орендоване майно, воно розриває лізинговий договір, і подібно договором оренди повертає орендоване майно компанії-лізингодавцю. При кредитуванні підприємства схема набагато складніше. Необхідно буде спочатку реалізувати закладене по кредиту майно, а до його продажу доведеться оплачувати щомісячні кредитні платежі.

3. Широка область використання.

Придбати за договором лізингу можна будь-яке майно. У ситуації з банківським кредитуванням все інакше. Якщо вам необхідно придбати обладнання вузької спеціалізації, спеціальну техніку, банк вам може відмовити.

4. Придбання товарів для особистих цілей.

Раніше в лізинг набували майно лише комерційні структури, придбання в лізинг майна для особистих цілей було заборонено законом або економічно невигідно. Останнім часом ці обмеження зняли, після чого стали доступні лізингові схеми покупки товарів для особистих цілей. Найбільшу популярність здобула схема покупки в лізинг автомобілів для особистого користування.

5. Рівномірні страхові платежі.

При придбанні автомобіля в кредит, обов'язковою умовою видачі кредиту є обов'язкове страхування автомобіля по КАСКО, а вартість такої страховки доходить часом до 10% вартості авто. Цю суму необхідно заплатити в день придбання автомобіля. Якщо автомобіль купується в лізинг, то умови страхування пом'якшуються. Вся ця сума включається в лізингові платежі (з урахуванням сум на техогляди, обслуговування автомобілів) і ділиться рівними частинами на строк лізингу.

6. Можливість приховати своє майно.

Лізинг набуває все більшої популярності серед тих людей, які не хочуть світити своє майно. Наприклад, це чиновники, або люди, які за різними обставинами воліють не демонструвати наявність дорогого майна. Особливо цікаво ця послуга буде для людей, які перебувають у шлюбі. Заможного класу деколи дуже важливо, щоб у разі розлучення, більша частина майна залишилася у власності, адже за законом, подружжя ділять все спільно нажите майно один з одним (автомобіль, земельні ділянки, будинки, квартири). В даному випадку лізинг був би цікавим рішенням для подружжя, адже поки договір лізингу діє, майно не належить орендарю.

7. Можливість постійно оновлювати майно.

Лізинг дозволяє постійно міняти автомобілі, коли вас чимось не влаштував автомобіль, вас не зупинить ніяка бюрократична зволікання, оскільки розірвання лізингового договору проходить дуже швидко. Ви без зусиль оновите свій автопарк або обміняєте автомобіль на будь-який інший. Ось чому лізинг популярний серед заможної частини суспільства.

8. Умови надання лізингу не такі критичні, як кредиту.

Компанія-лізингодавець не підходять до відбору клієнта за критерієм платоспроможності з такою ж серйозністю як банк. Адже майно залишається у їх власності, поки не будуть проведені всі виплати по лізингу. З цієї точки зору лізинг буде дуже цікавий бізнесменам, підприємцям, приватним особам, яким в наданні кредиту було відмовлено. А причиною відмови може бути як і відсутність підтвердження доходів підприємця, так і наявність несприятливої ​​кредитної історії.

Лізинг vs покупка

Лізинг vs кредит

Запрошуємо до співпраці